Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O mě

Vítejte v sekci O mě

S modely jsem začal již v dětství, jednalo se o papírové Matchboxy z ABC různých velikostí, především značek Škoda, Praga, Karosa a Tatra, především Dakar viz foto níže:

Později jsem podlehl modelům aut na benzinkách a ve zlínské filatelii... časem jsem začal objevovat modely firem Kaden, Abrex, De Agostini, Atlas, Knopp atp.

Prvním plastovým modelem byla Fabia II, která byla v příloze Světa motorů a kovovým modelem byla 120L VB a pak mě pohltily modely VB a policie, následovaly sanitky, ke kultovní Sanitce Škoda 1203 jsem se dostal až o mnoho let později při reedici Abrexu, stejně tak i k jiným modelům.

Se sérií kultovních aut se sbírka rozrostla o další předělávky policejních, hasičských, vojenských a sanitních aut, prezidentstké mě nějak neuchvátily, ale nákladní auta od Atlasu ano, i když ne všechy.

Díky kontaktům v Polsku jsem získal mnoho modelů, z kolekce kultowych aut atd., dříve než (ne)vyšli v ČR...

Sbírka obsahuje mnoho modelů Městské policie, samozřejmě Zlín, dále Brno, Praha, České Budějovice, Holešov, Otrokovice, Příbram, Mladá Boleslav, Poprad, Bratislava atd. 

Dále také policejní automobily ze světa např. Slovenska:

Díky kamarádům modelářům obsahuje také závodní modely různých značek, především Škoda a Lancia, zejména Fábia S2000 a Delta Integrale..., ale i Citigo, Yeti a R5...

Aktuálně řeším místo, resp. se snažím přeskládat modely tak, aby se jich na poličky vešlo co nejvíc, ale byly i vidět, ale to tak má asi spousta sběratelů...

Níže foto většiny sbírky modelů Městské policie a policie ze světa...

TOPlist